Szukaj
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
Kto jest na Forum
Na Forum jest 2 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 2 Gości

Brak

Najwięcej użytkowników 27 było obecnych 2016-03-21, 18:40

Czym jest Dogecoin

Go down

Czym jest Dogecoin Empty Czym jest Dogecoin

Pisanie by Admin on 2016-03-04, 14:58

Dogecoin - co to jest

Warto wiedzieć, że ...

Dogecoin jest to świetna, o bardzo dużym potencjale rozwoju waluta elektroniczna/wirtualna (a raczej kryptowaluta) podobna do najpopularniejszej z tego typu walut, czyli bitcoina.

Kryptowaluty - nazwa, najprościej to ujmując pochodzi od sposobu szyfrowania (wydobywania - tzw minning, czyli powstawania kryptowalut) i zapisywania w portfelu właściciela takiej waluty, który może ją przechowywać na swoim komputerze lub na własnym koncie na którejś z giełd (ale jest to mniej bezpieczna opcja przechowywania).

Kryptowaluty wg. znanych ludzi, również z branży finansów mają bardzo dużą szansę na stanie się powszechnymi walutami, taj jak euro czy dolar. W Polsce waluty te są  legalne (zgodnie z opinią Min Fin). Obecnie dopuszczone do obrotu w bardzo wielu krajach świata. W EU rozpoczęły się prace legislacyjne nad ich jednolitym opodatkowaniem. Więcej można przeczytać na np stronach bitcoin.pl, dogecoin.com.pl.

Wymagają posiadania tzw portfela (ang. wallet), który się pobiera z oficjalnej strony www.dogecoin.com (instalacja trwa długo - cały opis jest na dogecoin.com.pl lub na wielu innych stronach - wystarczy w wyszukiwarce google wpisać słowo dogecoin, dogecoin portfel, czy dogecoin wallet)

Kursy tych walut można obserwować np. na stronach coinmarketcap.com, bitcoinwisdom.com.

Kursy charakteryzują się bardzo dużymi wahaniami (niektórzy widzą w tym zagrożenie - dlatego do inwestowania w nie trzeba podchodzić ostrożnie, ponieważ są przedmiotem spekulacji, podobnie jak akcje na giełdach a inni uważają, że to duża szansa na duże zarobki).

Kryptowaluty są obecnie w zaawansowanej fazie rozwoju. Tak jak kiedyś maile zastąpiły listy, tak niektórzy uważają, że mogą stać się bardzo silną alternatywą dla walut powszechnych a nawet w razie kryzysu je zastąpić. Za kryptowalutami nie stoi żaden rząd czy bank. Są częścią internetowej sieci, mogą zostać wyłączone ale tylko, gdyby całkowicie został wyłączony Internet (chociaż zapisane na własnym komputerze czy pendrivie nadal by istniały i mogłyby być środkiem wymiany).

Kryptowaluty stały się popularne za sprawą bitcoina, który gdy wchodził kosztował kilka części centa usd za 1000 szt a pod koniec 2013 sięgnął 1200 usd za 1 szt !. W czasie kryzysu na Cyprze, gdy tamtejszy rząd zablokował ludziom konta bankowe, Cypryjczycy odkryli bitcoiny, które okazały się być znakomitą walutą do płacenia (szybko i anonimowo).

Obecnie w Kanadzie bitcoiny można pobierać nawet z bankomatów. Bardzo wiele sklepów akceptuje płatności bitcoinami (z gigantycznym overstock.com na czele, dopuszczone są również od niedawna na ebay.com)
Admin
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 255
Reputacja : 1
Join date : 03/03/2016
Age : 34

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach